Music Mind Games (dzieci 3-6 lat)

Music Mind Games to nowatorska metoda nauczania teorii muzyki i notacji muzycznej, która wprowadza dziecko w świat muzyki w najbardziej przyjazny i atrakcyjny dla niego sposób czyli za pomocą gier i zabaw muzycznych. Metoda powstała w Stanach Zjednoczonych i jest pomysłem nauczyciela fortepianu metodą Suzuki – Michiko Yurko. Tak jak w lekcjach indywidualnych gry na instrumencie metodą Suzuki, tak i tutaj najważniejszymi elementami zajęć jest powtarzalność, stabilność, spokój, dostosowanie tempa zajęć do potrzeb uczniów, a jednocześnie niezwykła kreatywność i dynamika. To sprawia, że dzieci stają się pozytywnie pobudzone, ich procesy poznawcze przebiegają sprawniej, a poziom motywacji wewnętrznej wzrasta. Zajęcia z elementami języka angielskiego.

Music Mind Games  to:

-Ponad 300 różnorodnych kreatywnych gier i zabaw
-Piękne, estetycznie wykonane pomoce edukacyjne
-Małe grupy
-Wspierająca dziecko i podążająca za jego celami i potrzebami formuła zajęć

Co będzie ćwiczyć dziecko?

-Czytanie nut okiem i głosem
-Poczucie stałego pulsu
-Niezawodną, lotną pamięć
-Troskę o detal, spostrzegawczość
-Wypracowywanie szybkich odruchów
-Rozwój poczucia rytmu
-Świadomość odległości
-Dociekliwość
-Pewność siebie
-Wypracowywanie postawy szacunku dla instruktora prowadzącego i dla swoich kolegów z grupy

Termin:  środa, godz.10.30-11.15
Instruktor: Renata Kossakowska-Lichtor

ZAPISZ SIĘ

Renata Kossakowska-Lichtor – absolwentka klasy fortepianu Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina, aktywna pianistka, nauczyciel dyplomowany fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 na ”Nowej Miodowej ”, wychowawca wielu laureatów Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych, nauczyciel metody Suzuki w grze na fortepianie (4 level). W sierpniu 2017 r. ukończyła kurs 1 i 2 stopnia w Belfaście, w czerwcu 2021 po kursie w  Birmingham zdała egzamin 3 stopnia na nauczyciela Suzuki Early Childhood Education i wciąż jest jedynym aktywnym instruktorem dla dzieci w Polsce. W sierpniu zdobyła tytuł instruktora Music Mind Games Unit 1 w Londynie, a w kwietniu 2018 Unit 2 w Walencji. W listopadzie 2019 asystowała trenerce MMG A. Takahashi (Londyn) podczas warsztatów Music Mind Games i uzyskała certyfikat Teacher Presenter uprawniający do szkolenia innych nauczycieli muzyki.

Ważne!

Prosimy o opłacanie wejściówek wcześniej przed zajęciami. Do udziału w zajęciach uprawnia dowód wpłaty za poszczególne zajęcia (paragon z kasy fiskalnej  lub potwierdzenie opłaty przelewem)w tytule wpłaty: imię, nazwisko dziecka (nie rodzica!), dzień i miesiąc zajęć oraz nazwa zajęć  MUSIC MIND GAMES!
Wpłaty należy dokonać– przelewem na konto BOK 29 1240 1037 1111 0010 0499 5433– gotówką lub kartą w Kasie BOK, ul. Goldoniego 1. Kasa czynna w środy, czwartki, piątki w godz. 16.00 – 19.00 oraz we wtorki w godz. 10.00 -13.00