Szkoła Muz

Bardzo cieszymy się, że udało nam się zorganizować zajęcia “Szkoły Muz” w tym roku szkolnym. Pomimo pandemii mogliśmy gościć w naszych progach dwie klasy zero z zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Podstawowej nr 209. 11 czerwca 2021 r. zawitała do nas 0 a, a tydzień później, czyli 18 czerwca klasa 0 b. Dzieci miały możliwość podziałać malarsko w pracowni plastycznej – malowanie przy sztalugach; zwiedzić wystawę fotograficzną “Kapliczki przydrożne” i dowiedzieć się co nieco o historii fotografii oraz posłuchać bajki “Calineczka” w ramach japońskiego teatrzyku “Kamishibai”.

Mamy nadzieję, że od września powrócimy do organizacji tego projektu i będziemy mogli regularnie gościć najmłodszych w naszych bokowskich progach.

Powyżej prezentujemy 3 najbardziej aktualne zdjęcia z zajęć.

 

Interdyscyplinarny projekt zajęć edukacyjno-animacyjnych dla dzieci (przedszkole, szkoła podstawowa kl 0-III – tylko grupy zorganizowane)

Istotą projektu jest prowadzenie zajęć interaktywnych z trzech dziedzin sztuki: plastyki, teatru i tańca w trakcie 2 godzin pobytu dzieci w Bielańskim Ośrodku Kultury.

Sztuki plastyczne (wizualne)
Zajęcia prowadzone są w Galerii BOK i inspirowane są aktualnymi wystawami.
W zależności od charakteru wystawy: malarstwo, fotografia, rękodzieło. Do zajęć przygotowywane są karty pracy lub zadania plastyczne.  Zadania są formułowane tak aby dziecko zmobilizować do obejrzenia wystawy i zastanowienia nad prezentowaną techniką, tematyką, osobą artysty. Praktyczne zajęcia z rysunku lub fotografowania uzupełniane są krótką prezentacją multimedialną wprowadzającą wybraną tematykę z historii sztuki.
Teatr
Zajęcia  w Sali Teatralnej  prezentujące zaplecze działań teatralnych (dźwięk, światło). Dzieci uczestniczą w zadaniach aktorskich realizowanych na scenie. Poznają teatr w formule zabawy.

Realizacja zajęć: Justyna Gębska, Beata Grendzińska, Renata Szymanowska

Koordynacja projektu: Anna Zaremba-Moulahcene
(22) 834-65-47, a.zaremba@bielanski.waw.pl

Terminy ustalamy indywidualnie! Zapraszamy do zapisów! Udział w projekcie jest bezpłatny!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych w trakcie realizacji projektu w roku szkolnym 2012/2013.