Przejdź do treści
logo logo

Judyta Bulman

Taniec z wachlarzami bojowymi

Tancerka, trenerka, performerka, pedagog. 
Sztukę ruchu praktykuje od 15 lat. Początkowo szkoliła się w technice jazzowej oraz tańcu klasycznym, następnie zgłębiała tajniki stylu modern jazz i tańca współczesnego. Przez ostatnich 8 lat ściśle współpracowała ze Szkołą Tańca z Wachlarzami Bojowymi w Warszawie. Ma za sobą również naukę w Szkole Chińskich Sztuk Walki Mistrza Nama. 

Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną ZNP na kierunku Pedagogika Kulturoznawcza – manager i animator kultury. Jest absolwentką Akademii Praktyk Teatralnych “Gardzienice”, którą ukończyła spektaklem dyplomowym “Finnegans Wake”. Przez 7 lat pracowała z Państwowym Teatrem Żydowskim im. E.R. i Idy Kamińskich w Warszawie.  W swoim dorobku ma występy w ogólnopolskich turniejach tanecznych ze szkołą tańca Art Dance Complex. Od roku 2016 była ściśle związana ze Szkołą Wachlarzy, gdzie była solistą i współ – choreografem w spektaklach tanecznych “Księżniczka Liu Han”, “Dzikie Żurawie”, “Tao. Historia Smoka”. W roku 2019 wyreżyserowała spektakl taneczny “Dziki Gon” wykorzystujący technikę tańca z wachlarzem bojowym. Obecnie pogłębia swoją wiedzę w zakresie sztuk walki w Akademii Kung Fu “Pazury Tygrysa”. 

E-mail: judyta.bulman@gmail.com

Newsletter

Zapisz się, aby być na bieżąco!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia ​​​​​​​18 lipca 2002 r. (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 1030, z późn. zm.) od Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie. Wyrażenie zgody sprawi, że będziemy mogli przesyłać informacje o działalności i wydarzeniach organizowanych przez Bielański Ośrodka Kultury. Więcej informacji - Polityka Prywatności.